Jak Zacząć Przygodę z Golfem

Jak zacząć?

Rozpoczęcie przygody z golfem nie jest trudne ani kosztowne. Wystarczy trochę czasu, żeby minimalnym kosztem przekonać się o zaletach tego wyjątkowego sportu.

  1. Najbardziej efektywnym i najłatwejszym sposobem jest rospoczęcie nauki gry w golfa z trenerem / instruktorem. Nigdy nie zaczynaj sam nauki gry w golfa.
  2. Najbardziej popularnym miejscem pierwszego kontaktu z golfem jest Driving Range. Tutaj golfiści nabywają i później doskonalą umiejętność uderzania piłki.
  3. W recepcji kupuje się żeton i wypożycza kij np. 8 iron (dobry dla początkujących). Osoba leworęczna powinna to powiedzieć, wtedy otrzyma kij leworęczny.
  4. Żeton wrzuca się do maszyny, która wydaje kilkadziesiąt piłek do trenowania.
  5. Z kijem i koszykiem piłek trzeba zająć na DR wolne stanowisko.
  6. Trenowanie polega na uderzaniu piłek z jednego miejsca do celu na DR.
  7. Przy wymachiwaniu kijem trzeba uważać, aby nikogo przypadkiem nie uderzyć.
  8. Nie wolno zbierać wybitych piłek. Jak się skończą, trzeba kupić nowy żeton, żeby dalej trenować.
Samo uderzanie w pikę z jednego miejsca nie w pełni oddaje cały obraz gry w golfa, ale wizyta na DR zwykle wystarcza, żeby przekonać się, że golf to fajny i wciągający sport a otoczenie w jakim się odbywa (zieleń, przestrzeń, spokój) sprawia, że czas na golfie płynie szybko i spędza się go bardzo przyjemnie.
Trzeba zaplanować następną wizytę. Poznać inne rodzaje uderzeń i dowiedzieć się czegoś na temat reguł. Zaczynając przygodę z golfem jest bardzo ważne, aby w świadomy sposób podjąć decyzję dotyczącą sposobu zgłębiania tajników tej gry. Można uczyć się samemu, z książek, magazynów, internetu, korzystać z rad znajomych lub zawodowego instruktora. Wszystkie sposoby mają swoje wady i zalety.

Niezależnie od wybranego sposobu nauki przed pierwszym wyjściem na pole trzeba znać podstawowe zasady gry i zachowania, technikę krótkich i długich uderzeń, przeznaczenie różnych rodzajów kijów.

Samodzielna gra na polu jest możliwa po uzyskaniu:

  • Zielonej Karty (ukończenie kursu dla początkujących) lub
  • pozwolenia od instruktora udzielonego na podstawie wiedzy i umiejętności gracza.
Bilet wstępu na pole (green fee) kupuje się w recepcji golfowej. Podczas gry pracownicy mają prawo sprawdzić, czy gracz wykupił green fee.

Pole Golfowe

Gorko Golf & Country Club
Jędrzejowice 20, 58-203 Dzierżoniów

(+48) 74 850 59 74
(+48) 514 382 751, (+48) 505 619 501

biuro@gorkogolf.pl, jgorko@gorkogolf.pl
bgorko@gorkogolf.pl

Pliki cookies i polityka prywatności >>

Aktualności


Realizacja Design Media